Grążawy 47, 87-321 Bartniczka, tel. 056 493 65 64,0 505 057 314, grazawy.parafia@neostrada.pl

Ogłoszenia parafialne

20 VII 2014 r. - XVI Niedziela Zwykła

1. W zeszłym tygodniu na kolektę remontowo-inwestycyjna zebraliśmy 2 318 zł. Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary!

2. W poniedziałek o 17.30 różaniec. Oprowadzenie proszę Różę Różańcową św. Faustyny z Grążaw. (porządek prowadzenia różańca na następne tygodnie – do końca roku – jest wywieszony w kruchcie Kościoła i umieszczony w internecie).

3. W tym tygodniu odwiedzę chorych: w środę w Bartniczce, w czwartek w Grążawach, w piątek w Świerczynkach i w Łaszewie.

4. W czwartek wystawienie Najświętszego Sakramentu, okazja do adoracji i spowiedzi od godz. 17.00. O 18.00 Msza św. w intencji parafii z katechezą dla dorosłych. W tym tygodniu katecheza o nauczaniu św. Jana Pawła II.

5. W piątek, 25 VII – wspominamy św. Krzysztofa, po Mszach św. na placu przed Kościołem i na nowym parkingu błogosławieństwo kierowców i pojazdów (9.00 i 18.00).

6. W przyszłą niedzielę po południu wyjeżdżam na dwa tygodnie do Zakopanego do domu sióstr Elżbietanek, w tym czasie zastępować mnie będą: od 28 do 31 VII ks. Kan. Wojciech Szarmach z Cieląt, od 1 do 3 VIII ks. prał. Bolesław Lichnerowicz z Brodnicy i od 4 do 8 VIII ks. Kan. Sławomir Zedlewski z Radoszk. W czasie mojej nieobecności w sprawach pilnych proszę kontaktować się z księdzem odprawiającym Msze św. lub z ks. Dziekanem w Górznie. W tym czasie będą zmienione godziny nabożeństw. Proszę o uważne słuchanie ogłoszeń lub sprawdzenie w kruchcie lub w Internecie.

7. 24 VIII odbędzie się w naszej parafii odpust połączony z dożynkami, a po południu festyn.
Osoby chętne do pomocy przy festynie proszę o zgłaszanie się do mnie. Tak samo osoby, które mają pomysły, chciałyby coś zmienić, dodać do naszej wspólnej zabawy, proszę o kontakt ze mną.

8. Można wpłacać prenumeratę za tygodnik „Niedziela” za 3 kwartał tego roku. Od tego kwartału koszt prenumeraty wynosi 65 zł. Możliwa jest również inna forma opłaty (np. cotygodniowa) osoby zainteresowane proszę o kontakt ze mną.

9. Informacja dla osób jadących na Diecezjalne Dni młodzieży do Hartowca: wyjazd w czwartek o godz. 12.10 z placu przy stacji benzynowej w Bartniczce.

10. Sakrament małżeństwa pragną zawrzeć:
(3) Dorota Renkel, zam. Grążawy i Łukasz Barcikowski zam. Sokołowo


© Parafia św. Marcina w Grążawach