Grążawy 47, 87-321 Bartniczka, tel. 056 493 65 64,0 505 057 314, grazawy.parafia@neostrada.pl

Ogłoszenia parafialne

13 IV 2014 r. - Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej

1. Wczoraj, w Toruńskiej Katedrze p.w. św. Janów Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Andrzej Suski, biskup Toruński powołał do stałej posługi akolitów 25 mężczyzn. Jednym z nich jest nasz parafianin pan Benedykt Milewski! Gratulujemy mu Akolitatu, ale także gratulujemy wytrwałości, przez prawie dwa lata przygotowywał się do tej posługi i odwagi – należy do pierwszych akolitów w naszej diecezji! Jest prekursorem przywracania w naszym Kościele tej posługi!

2. Wczoraj, w diecezjalnym turnieju ministrantów w piłkę nożną, nasza młodzież – lektorzy starsi zdobyli 1 miejsce i będą reprezentować naszą diecezję na rozgrywkach ogólnopolskich, które odbędą się 1 i 2 maja w Lublinie. Gratulujemy!

3. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś o godz. 14.30.

4. Dziś przed Kościołem zbiórka do puszek na kwiaty do Grobu Pańskiego.
Kolekta przeznaczona jest na cele remontowo-inwestycyjne.

5. W tym tygodniu odwiedzę ze spowiedzią i komunią świąteczną chorych: w poniedziałek w Bartniczce, we wtorek w Grążawach w środę w Świerczynkach i w Łaszewie.

6. W poniedziałek różaniec przed Mszą św. o godz. 18.00. O prowadzenie proszę Różą Różańcową z Łaszewa.

7. W środę przypada 16 dzień miesiąca Msze św. przez wstawiennictwo bł. Jana Pawła II odprawimy o godz. 18.30, pół godziny przed Mszą św. różaniec, o prowadzenie różańca proszę Różę Różańcową św. Faustyny z Grążaw.

8. W tym tygodniu okazja do spowiedzi będzie: w Wielki Piątek w czasie Gorzkich Żali, czyli od godz. 21.00 do ostatniego chętnego, i w Wielką Sobotę po święceniu pokarmów.
Od poniedziałku do środy, dni spowiedzi w naszym dekanacie, okazji do spowiedzi przed Mszą św. nie będzie.

9. W kruchcie Kościoła i w Internecie umieszczona jest nowa lista lektorów, można ją również odebrać w zakrystii. Osoby wyznaczone do czytania w czasie Triduum Paschalnego proszę po Mszy św. o podejście do zakrystii.

10. W tym tygodniu pożegnaliśmy naszego najstarszego parafianina: zmarł pan Maksymilian Speina, miał 98 lat, mieszkał w Grążawach. Jego pogrzeb odbył się w czwartek.
Wczoraj zmarła pani Mieczysława Narodzonek, miała 81 lat, mieszkała w Grążawach, jej pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 13.00. Dziś i jutro w Kaplicy św. Józefa o godz. 19.00 różaniec w jej intencji.
Polecajmy ich miłosierdziu Bożemu!

11. Sakrament małżeństwa pragną zawrzeć:
(3) Marlena Okońska, l. 30, zam. Łaszewo i Artur Fijałkowski, l.35, zam. Mały Głęboczek
© Parafia św. Marcina w Grążawach