Grążawy 47, 87-321 Bartniczka, tel. 056 493 65 64,0 505 057 314, grazawy.parafia@neostrada.pl

Ogłoszenia parafialne

XXII Niedziela Zwykła – 31 VIII 2014 r.

1. Dziękuję za czas odpustu i festynu:
dziękuję za przygotowanie procesji, chlebów Dożynkowych i Wieńca,
za upieczone ciasta, za ofiarowanego prosiaka i grochówkę
za prowadzenie „atrakcji” festynowych: przejazd bryczką, strzelanie z wiatrówki, strzelanie z łuku, pieczenie gofrów, wydawanie ciasta i ciepłych dań,
za użyczone: stoły, warnik, gofrownicę, oświetlenie, namiot,
Urzędowi Gminy Bartniczka za podłogę,
Panu Łukaszowi za oprawę muzyczną!
Dziękuję wszystkim, którzy pomagali w przygotowaniach do festynu i w poniedziałkowych porządkach! (pizza, zgodnie z obietnicą będzie!)
A Wam wszystkim za obecność!

2. Koszt naszego festynu wyniósł: 3 729,73 zł,
zebraliśmy (kolekta, puszki na festynie, darowizny indywidualne): 2 254,46 zł,
dla parafii był to koszt: 1 475,27 zł.

3. Dziękuję wszystkim, którzy w odpowiedzi na apel prezydium Episkopatu Polski we wtorek znaleźli czas by przyjść na Mszę św., a szczególnie dziękuję tym, którzy w tym dniu przyjęli Komunię św. Szkoda tylko, że było nas tak mało.

4. Dziś o godz. 15.00 turniej piłki plażowej (zapisy od godz. 14.30 do 14.50)
a o godz. 19.00 ognisko i pieczenie kiełbasek!

5. W najbliższym czasie odbędzie się w naszej parafii (jak i w całym dekanacie górznieńskim) wizytacja biskupia. Początek wizytacji 9 IX, plan wizytacji poznamy w czwartek 4 IX.

6. W poniedziałek o 17.30 różaniec. Oprowadzenie proszę Różę Różańcową z Łaszewa.

7. W poniedziałek o godz. 18.45 Msza św. z okazji rozpoczęcia roku szkolnego. Zapraszam wszystkich nauczycieli mieszkających w naszej parafii, dzieci, młodzież i ich rodziców (przedszkolaki, szkoła podstawowa, gimnazjum, szkoły ponadgimnazjalne).
Po Mszy św. spotkanie dla nauczycieli w sprawie tworzenia nowej Rady Duszpasterskiej.

8. W poniedziałek o godz. 17.00 spotkanie zelatorek Kół Żywego Różańca.

9. W środę o 18.30 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

10. W środę, po drugiej Mszy św. tj. o godz. 19.30 zapraszam na spotkanie WSZYSTKICH lektorów, zarówno dorosłych jak i młodzież.

11. W tym tygodniu odwiedzę chorych: we wtorek (nie w czwartek!) Grążawy, w środę Bartniczka, w piątek Świerczynki i Łaszewo.

12. W tym tygodniu przypadają dni Eucharystyczne: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcam, by w tych dniach skorzystać z sakramentu pojednania i przyjąć komunię św. wynagradzającą.

13. W czwartek i piątek od 17.00 do 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu – okazja do adoracji i spowiedzi. Nabożeństwa tych dni na zakończenie adoracji.

14. W czwartek o 18.00 Msza św. w intencji parafii z katechezą dla dorosłych, w tym tygodniu, wyjątkowo, katecheza o sakramencie bierzmowania.
Na tą Mszę św. zapraszam młodzież przygotowującej się do bierzmowania i ich rodziców. Po Mszy św. spotkanie.

15. W związku z przyspieszeniem wizytacji klasa II gimnazjum ma czas na zdawanie egzaminu do bierzmowania do 7 września.

16. W sobotę na godz. 9.00 zapraszam na spotkanie WSZYSTKICH ministrantów.

17. W przyszłą niedzielę, 7 IX odbędą się wybory przedstawicieli poszczególnych miejscowości do Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Proszę o przygotowanie na kartkach swoich kandydatów, po Mszach św. przed Kościołem będą wystawione urny do wrzucania głosów. Z każdej miejscowości wybieramy 1 przedstawiciela.

18. W przyszłą niedzielę, przed Kościołem, zbiórka do puszek na pomoc chrześcijanom prześladowanym na bliskim wschodzie. O przeprowadzenie zbiórki proszę AK.

19. W przyszłą sobotę, 6 IX, w Brodnicy, w parafii Niepokalanego Poczęcia NMP (oo. Franciszkanie) odbędzie się spotkanie Kół Żywego Różańca. Początek o godz. 9.00, Msza św. o godz. 10.00, wszystko zakończy się Drogą Krzyżową. Zachęcam WSZYSTKICH członków Żywego Różańca do uczestnictwa w tym spotkaniu!

20. Na jakiś czas zamilkną nasze organy, zostały zaatakowane przez robaki. Część urządzeń poszła już do naprawy lub wymiany, w najbliższym czasie zostanie sprawdzona reszta. Koszt pierwszej części naprawy wyniesie 2 500 zł., jeżeli będzie konieczna rozebranie reszty organów, w najbliższym czasie podam Wam koszt całości remontu.

21. Dyżur lektorów na przyszłą niedzielę:
8.00: Wysocki Rafał, Zabłotna Edyta; 9.45: Wróblewska Anna, Wróblewski Rafał,
11.30: Kozicka Anna, Laskowski Paweł;
Ministranci od 1 do 6 IX: Milewski Filip i Żbikowski Dawid
Intencje Mszalne od 31 VIII do 7 IX 2014 r.


© Parafia św. Marcina w Grążawach