Grążawy 47, 87-321 Bartniczka, tel. 056 493 65 64,0 505 057 314, grazawy.parafia@neostrada.pl

Intencje Mszalne


15 czerwca, piątek, bł. Jolanty
18.00 z podziękowaniem Panu Bogu za otrzymane łaski z prośbą o dalsze łaski i zdrowie z okazji 49 rocznicy ślubu
19.00 o Boże błogosławieństwo dla Barbary i Benedykta oraz ich dzieci z okazji 43 r. ślubu

16 czerwca, sobota, Nowenna przed uroczystością MB Nieustającej Pomocy
9.00 Msza św. zbiorowa-wotywna o św. Janie Pawle II
18.00 (Msza św. niedzielna) za śp. Jana Kusińskiego, rodziców i zmarłych z rodziny

17 czerwca, XI Niedziela Zwykła
8.00 SUMA: w intencji parafii
9.30 Koronka: św. Faustyny (Grążawy)
9.45 za śp. Cecylię i Jana Okońskich i zmarłych z rodziny
11.30 za śp. Justynę Kopowską w r.ś.

18 czerwca, poniedziałek (Nowenna przed uroczystością MB Nieustającej Pomocy)
17.30 Różaniec: bł. Marii Karłowskiej (Łaszewo)
18.00 za śp. Martę, Konrada Łęgowskich i szwagra Leona
19.00 za śp. Urszulę Otrębę

19 czerwca, wtorek (Nowenna przed uroczystością MB Nieustającej Pomocy)
18.00 za śp. Stefanię Trzcińską
19.00 za śp. Gertrudę, Jana Murszewskich, Franciszka Ptaszyńskiego i zmarłych z rodziny

20 czerwca, środa (Nowenna przed uroczystością MB Nieustającej Pomocy)
18.00 za śp. Jana, Józefa Milewskich
19.00 za śp. Kazimierza, Łucję, Halinę Gawrońskich

21 czerwca, czwartek, św. Alojzego Gonzagi (Nowenna przed uroczystością MB Nieustającej Pomocy)
17.00 za śp. Zofię Zielińską (po pogrzebowa)
18.00 o zdrowie i potrzebne siły do walki z chorobą dla osób chorych na nowotwory

22 czerwca, piątek (Nowenna przed uroczystością MB Nieustającej Pomocy)
18.00 za śp. Jana (w 21 r.ś.) i Józefę Kaczorowskich, Janinę Sobiech
19.00 za śp. Stefana, Dominikę, Benedykta, Władysława Krajnik

23 czerwca, sobota (Nowenna przed uroczystością MB Nieustającej Pomocy)
9.00 za śp. Piotra, Zytę Ostrowskich, Jana Dombrowskiego
16.00 ŚLUB: Agnieszka Krajnik i Maciej Popielarz
18.00 (Msza św. z wigilii uroczystości św. Jana) za śp. Jana, Helenę, Stanisława Janiszewskich

24 czerwca, niedziela, Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela
(Nowenna przed uroczystością MB Nieustającej Pomocy)
8.00 za śp. Monikę Gościniak w 4 r.ś.
9.30 Koronka: św. Łucji (Łaszewo)
9.45 SUMA: w intencji parafii
11.30 za śp. Zbigniewa Bogackiego (od córek)

25 czerwca, poniedziałek (Nowenna przed uroczystością MB Nieustającej Pomocy)
17.30 Różaniec: św. Jana Pawła II (męska-Łaszewo)
18.00 za śp. Jana, Kazimierę Makowskich, Halinę, Józefa Manerowskich
19.00 za śp. Jana, Helenę, Władysława Marońskich, Edwarda Dannes, teściów Dannes

26 czerwca, wtorek (Nowenna przed uroczystością MB Nieustającej Pomocy)
18.00 za śp. Jana Trzcińskiego
19.00 za śp. Stanisława (w 6 r.ś.), Kazimierza, Genowefę Ratkiewicz i brata Sebastiana Ratkiewicz

27 czerwca, środa, Uroczystość MB Nieustającej Pomocy
9.00 za śp. rodziców Marciniak i zmarłych z rodziny
18.00 za śp. Kazimierza Stawickiego
19.00 z okazji 18 urodzin Żanety

28 czerwca, czwartek, św. Ireneusza biskupa i męczennika
17.00 za śp. Zdzisława Kopaczewskiego
18.00 za śp. Mieczysława Piekarskiego (po pogrzebowa)

29 czerwca, piątek, uroczystość śś. Apostołów Piotra i Pawła
(kolekta na Stolicę Apostolską - świętopietrze)
9.00 za śp. Reginę i Józefa Rutkowskich
18.00 za śp. Pawła Narodzonek w okazji imienin

30 czerwca, sobota
9.00 za śp. Kazimierza Żbikowskiego, rodziców z obojga stron, braci Henryka i Feliksa
18.00 (Msza św. niedzielna) za śp. Piotra, Helenę, braci, siostrę Kapusta

1 lipca, XIII Niedziela Zwykła
8.00 za śp. Kazimierza Barcikowskiego
9.30 Koronka: św. Jana XXIII (męska – Grążawy)
9.45 z okazji 35 rocznicy ślubu
11.30 SUMA: w intencji parafii

2 lipca, poniedziałek
17.30 Różaniec: św. Faustyny (Grążawy)
18.00 za śp. rodziców Dąbrowskich i brata Mieczysława
18.45 za śp. Martę (w r.ś.) i Franciszka Kalczyńskich

3 lipca, wtorek, święto św. Tomasza Apostoła
18.00 za śp. Józefa, Mariannę Koprowskich i Dariusza
18.45 z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo w domu i w gospodarstwie

4 lipca, środa
18.00 do MB Nieustającej Pomocy o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny z okazji 41 rocznicy ślubu
19.00 za śp. rodziców Tęgowskich i Bogusława Stefańskiego

5 lipca, czwartek
17.00 z okazji 18 urodzin Anny, dziękując Panu Bogu za dar życia i otrzymane łaski, z prośbą o opiekę NMP w dorosłym życiu, dar zdrowia, światło Ducha Świętego oraz błogosławieństwo dla niej i dla całej rodziny
18.00 w intencji powołań

6 lipca, piątek, bł. Marii Teresy Leduchowskiej
18.00 za śp. Zbigniewa Bogackiego i Mieczysława Piekarskiego
18.45 za śp. męża Alfonsa z okazji urodzin
20.00 Msza św. w intencji ojczyzny
Adoracja do 24.00

7 lipca, sobota
9.00 za śp. Alicję, Jana, Bogdana Jarosz, Alfonsa, Henrykę Kiczyńskich
18.00 (Msza św. niedzielna) za śp. Annę, Mariannę, Józefa, Waleriana, Marcina Zielińskich

8 lipca, XIV Niedziela Zwykła (Kolekta remontowo-inwestycyjna)
8.00 SUMA: w intencji parafii
9.30 Koronka: św. Rity (Grążawy)
9.45 za śp. rodziców z obojga stron, siostrę Marię Krzysztoforę, brata Józefa, męża Jana i zmarłych z rodziny
11.30 za śp. Anastazję, Feliksa Tęgowskich i Kazimierza Jagielskiego

9 lipca, poniedziałek
17.30 Różaniec: św. Łucji (Łaszewo)
18.00 za śp. Maksymiliana Lichnerowicz z okazji urodzin, rodziców Lichnerowicz i Brzóska i zmarłych z rodziny
18.45 za śp. Mieczysława Klóskowskiego (od kolegów i koleżanek z firmy Forwerk)

10 lipca, wtorek
18.00 za śp. Jadwigę, Jana Golubskich, Teresę, Kazimierza Kowalskich
18.45 za śp. Marię (w r.ś.) i Jana Świtkowskich

11 lipca, środa, święto św. Benedykta, patrona Europy
18.00 za śp. Barbarę Szymańską
19.00 za śp. Benedykta Majka, rodziców Majka i Trendowicz