Grążawy 47, 87-321 Bartniczka, tel. 056 493 65 64,0 505 057 314, grazawy.parafia@neostrada.pl

Intencje Mszalne


29 IX, czwartek, święto śś. Archaniołów Michała, Gabriela, Rafała
18.00 w intencji dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodzin

30 IX, piątek, św. Hieronima
18.00 za śp. Kazimierza, Franciszka Kalczyńskich
18.45 za śp. Krzysztofa i Stefana Kotarskich

1 X, sobota, św. Teresy od Dzieciątka Jezus
9.00 za śp. rodziców, braci, sióstr z rodzin Wierzchowskich i Tylickich
17.00 25 rocznica ślubu Katarzyny i Stanisława Sternickich
18.00 (Msza św. niedzielna) za śp. rodziców Czepek, Edmunda, Kazimierza Gołębiewskich, teściów Gołębiewskich, Romana Michałowskiego, teściów Michałowskich

2 X, XXVII Niedziela Zwykła
8.00 za śp. Sylwestra Klonowskiego z okazji urodzin
9.45 SUMA: w intencji parafii
11.30 za śp. Stefana (w 4 r.ś.), Cecylię Karbowskich, dziadków z obojga stron

3 X, poniedziałek
18.00 za śp. Stefanię i Józefa Licznerskich
19.00 za śp. s. Marię Krzysztoforę, rodziców i zmarłych z rodziny Sikorskich

4 X, wtorek, św. Franciszka z Asyżu
18.00 za śp. Józefa Wiśniewskiego i rodziców
19.00 za śp. Józefa Maciejewskiego w 6 r.ś.

5 X, środa, święto poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Toruniu
18.00 za śp. Wiktora Kowalskiego, rodziców Jadwigę i Józefa, siostrę Danielę
19.00 za śp. Tadeusza Maciejewskiego (od rodziny śp. Kazimierza Maciejewskiego)

6 X, czwartek
18.00 w intencji powołań

7 X, piątek, NMP Różańcowej
18.00 za śp. ks. Henryka Błaszkiewicz i rodziców
19.00 za śp. Ryszarda Rosa (po pogrzebowa)

8 X, sobota
9.00 za śp. Kunegundę Dombrowską w 10 r.ś. i zmarłych z rodziny
18.00 (Msza św. niedzielna) za śp. Zbigniewa Jankowskiego, dziadków Jankowskich i Minakowskich
Chrzest: Konrad Karpiński

9 X, XXVIII Niedziela Zwykła – Dzień Jana Pawła II
(kolekta remontowo-inwestycyjna, zbiórka do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia)
8.00 za śp. męża Zenona, syna Mirosława Zielazińskich, babcie Monikę Olszewską
9.45 34 rocznica ślubu Elżbiety i Sławomira
11.30 SUMA: w intencji parafii

10 X, poniedziałek
18.00 Róża różańcowa św. Rity z Grążaw
19.00 za śp. Stefana Malinowskiego i Edwarda Murszewskiego

11 X, wtorek
18.00 za śp. Stefana i Władysławę Brzóska
19.00 za śp. Tadeusza Maciejewskiego (od rodziny śp. Kazimierza Maciejewskiego)

12 X, środa
18.00 za śp. Edwarda Dannes z okazji urodzin
19.00 za śp. Wiesławę Rutkowską (od koleżanek z pracy)

13 X, czwartek, bł. Honorata Koźmińskiego
16.30 za śp. Edwarda Strużyńskiego z okazji imienin
18.00 w intencji męskich róż różańcowych

14 X, piątek
18.00 za śp. Maksymiliana Lichnerowicz z okazji imienin
19.00 za śp. Danutę Kasprzak w 4 r.ś.

15 X, sobota, św. Teresy od Jezusa
9.00 za śp. Mariana i Zofię Wiśniewskich
13.30 Ślub: Wioletta Regina Gościniak i Piotr Mateusz Kozłowski
15.00 Ślub: Agnieszka Dombrowska i Michał Pali
18.00 (Msza św. niedzielna) za śp. Piotra Kapusta w 18 r.ś.

16 X, XXIX Niedziela Zwykła (kolekta misyjna)
8.00 SUMA: w intencji parafii
9.45 za śp. Maksymę i Hipolita Owczarek
11.30 za śp. rodziców Jana, Stefanię Czepek, Józefa Kwaśniak i dziadków z obojga stron

17 X, poniedziałek, św. Ignacego Antiocheńskiego
18.00 Msza św. zbiorowa-wotywna o św. Janie Pawle II
19.00 za śp. Kazimierza Chojnackiego w 1 r.ś.

18 X, wtorek, święto św. Łukasza Ewangelisty
18.00 za śp. Romana Zielaskiewicz w r.ś.
19.00 za śp. brata Andrzeja, szwagrów Stefana i Edwarda

19 X, środa
18.00 za śp. Pawła Narodzonek w 9 r.ś.
19.00 za śp. Benedykta Żuchowskiego

20 X, czwartek, św. Jana Kantego
18.00 Msza św. zbiorowa-wotywna o Duchu Świętym

21 X, piątek, bł. Jakuba Strzemię

18.00 rocznica ślubu Jolanty i Benedykta
19.00 za śp. Irenę, Kazimierza Krawczyńskich i zmarłych z rodziny

22 X, sobota, św. Jana Pawła II
9.00 za śp. Feliksę i Jana Zabornych
18.00 (Msza św. niedzielna) za śp. rodziców Brzóska, Lichnerowicz i zmarłych z tych rodzin

23 X, XXX Niedziela Zwykła
8.00 za śp. rodziców: Jana, Anastazję Szmidt, Stefanię, Maksymiliana Kolterman, brata, siostrę i szwagra
9.45 SUMA: w intencji parafii
11.30 za śp. dziadków Ziółkowskich i Sznajder oraz Zofię Sznajder

24 X, poniedziałek
10.00 za śp. Tomasza i Jadwigę Kowalskich (urodzinowa)
18.00 za śp. Jana i Marię Świtkowskich

25 X, wtorek
18.00 10 rocznica ślubu Hanny i Bartosza
19.00 o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie

26 X, środa
18.00 za śp. Zofię, Władysława i zmarłych z rodziny Żołnowskich
19.00 za śp. Irenę (13 r.ś.) i Michała Osickich

27 X, czwartek
16.30 za śp. Kazimierza, Jana, Helenę Marońskich
18.00 int. Parafialna

28 X, piątek, święto śś. apostołów Szymona i Judy Tadeusza
18.00 za śp. Tadeusza Łapkiewicz z okazji imienin
19.00 za śp. Tadeusza Maciejewskiego

29 X, sobota
9.00 za śp. Tadeusza Kozickiego
16.00 ślub: Lucyna Kwaśniewska i Marek Sikorski
17.00 ślub: Ewelina Frankiewicz i Bartosz Szczepański
18.00 (Msza św. niedzielna) za śp. Jadwigę Jonowską w 8 r.ś.

30 X, XXXI Niedziela Zwykła
8.00 z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże
9.45 za śp. Kazimierę i Jana Rutkowskich
11.30 SUMA: w intencji parafii

31 X, poniedziałek
16.00 70 urodziny Bronisława
17.00 za zmarłych od 1 XI 2015 do 31 X 2016:
Genowefa Lewicka, Alfons Mrowiński, Elżbieta Cieszyńska, Józef Edward Kassak,
Zyta Ostrowska, Józef Ślesiński, Benedykt Józef Krajnik, Celina Górzewska,
Jadwiga Wrzosek, Konrad Łęgowski, Joanna Tekla Sobiesińska, Danuta Górzyńska,
Łucja Klara Górska, Barbara Michalska, Józef Mateńko, Ryszard Rosa,
Tadeusz Maciejewski, Józef Domżalski, Leokadia Górzewska
18.00 (Msza św. z uroczystości) za śp. Bolesławę i Benedykta Sobiesińskich

1 XI, wtorek, uroczystość WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH
8.00 za śp. Józefę, Józefa Kozickich i zmarłych z rodziny
10.00 za zmarłych z rodzin Kapusta i Jagielskich
14.00 Msza św. zbiorowa za zmarłych

2 XI, środa, Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – „dzień zaduszny”
9.00 za śp. Lucynę, Józefa Małkiewicz, Alicję, Jana, Bogdana Jarosz
17.00 za śp. rodziców z obojga stron, męża Zenona, syna Mirosława, babcię Monikę
18.30 za śp. Jana Milewskiego, rodziców z obojga stron, zmarłych z rodzin Milewskich i Sikorskich
Różaniec za zmarłych na cmentarzu przy Kościele za zmarłych spoczywających na tym cmentarzu

3 XI, czwartek
16.30 za śp. Józefa Mateńko z okazji urodzin
17.30 Różaniec za zmarłych - WYPOMINKI
18.00 w intencji powołań

4 XI, piątek, św. Karola Boromeusza
10.00 za śp. Jadwigę Kowalską w r. ś.
17.00 za śp. Wiktora Kowalskiego i rodziców
17.30 Różaniec za zmarłych - WYPOMINKI

5 XI, sobota
9.00 za śp. Tadeusza Zielazińskiego w 15 r.ś., Feliksę i zmarłych z rodziny
9.30 Różaniec za zmarłych - WYPOMINKI
18.00 (Msza św. niedzielna) za śp. Jana, Józefę Kaczorowskich, Janinę Sobiech

6 XI, XXXII Niedziela Zwykła
8.00 SUMA: w intencji parafii
9.45 za śp. Maksa Nowakowskiego, Cecylię i Leona Lewandowskich
11.30 za śp. Józefa Rucińskiego w 9 r.ś.
15.00 Różaniec za zmarłych na starym cmentarzu za zmarłych spoczywających na tym cmentarzu

7 XI, poniedziałek
17.00 za śp. Jana Trzcińskiego
17.30 Różaniec za zmarłych - WYPOMINKI
18.00 za śp. Łucjana (21 r.ś.) i Genowefę Wysockich

8 XI, wtorek
17.00 za sp. Kazimierę, Stefana Witulskich i siostrę Kazimierę
17.30 Różaniec za zmarłych - WYPOMINKI
18.00 za zmarłych z rodzin Kamińskich i Żbikowskich

9 XI, środa, święto Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej
17.00 11 rocznica ślubu Wiesławy i Krzysztofa
18.00 za śp. Martę i Józefa Maciejewskiego (od rodziny śp. Kazimierza Maciejewskiego)

10 XI, czwartek, św. Leona Wielkiego
18.00 (Wigilia odpustu) int. Parafialna

11 XI, piątek, odpust Św. Marcina z Tours
8.00 za śp. Alicję, Jana, Bogdana Jarosz, Henrykę, Alfonsa Kiczyńskich
9.45 za śp. Dionizego Sternickiego, Helenę, Piotra, Kazimierza, Józefa Kamińskich
11.30 SUMA: w intencji parafii

12 XI, sobota, św. Jozafata
9.00 za śp. rodziców Sontowskich , Wójcik i braci
18.00 (Msza św. niedzielna) za śp. Stanisławę Szymańską

13 XI, XXXIII Niedziela Zwykła (kolekta remontowo-inwestycyjna,
zbiórka do puszek na Pomoc Kościołowi w Potrzebie)
8.00 za śp. Zofię, Czesława, Franciszka, Władysława Bucha i zmarłych z rodziny Koprowskich
9.45 SUMA: w intencji parafii
11.30 za śp. Teresę, Leona Koprowskich w r.ś.

za